rezervace@ubytovanivjeseniku.cz

Česky

CZ
PL

Prozkoumejte zajímavosti v okolí našeho apartmánu

Jesenicko nabízí spoustu zajímavých aktivit v průběhu každé roční doby. V zimě můžete lyžovat a objevovat krásy hor a lázní. V létě jsou skvělou volbou tůry, cyklo-stezky, jeskyně, a mnohé další.
Vybrali jsme pro Vás to nejzajímavější z našeho okolí.

Naše tipy na výlet

Zlatý Chlum

Prvním výletem, který bychom chtěli doporučit je rozhodně rozhledna Zlatý Chlum. Zlatý chlum je vrchol v České republice ležící v Zlatohorské vrchovině zhruba 2,5 km vsv. od okresního města Jeseník.

Lázně Jeseník

Dostanete se k nim příjemnou procházkou po Muzikantské stezce nebo i autem po hlavní komunikaci. Nachází se asi 2 km od Jeseníku. Vidět zde můžete Balneopark a také spoustu pramenů. V létě si můžete zahrát minigolf či tenis a v zimě si můžete jít zalyžovat.

Šerák

Šerák je 1351 m vysoká hora v Hrubém Jeseníku, na historické hranici Moravy a Slezska. Spolu se sousedním Keprníkem je součástí Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník a také širšího území CHKO Jeseníky. Můžete sem vyjet lanovou z Ramzové nebo samozřejmě pěšky pokud jste fanoušci horské turistiky.

Nysa

Jelikož se město Jeseník nachází nedaleko od Polských hranic, určitě bychom doporučili město Nysa. Dá se zde navštívit několik památek a pro letní radovánky nabízí známé nysské jezero.

Praděd

Praděd je nejvyšší horou Jeseníků o výšce 1492 m.n.m. Pro milovníky cyklistiky i pěší chůze je zde mnoho cyklostezek i pěších tras. Vrchol a okolí je vyhlášeno národní přírodní rezervací. Nachází se zde mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů.

Karlova Studánka

Nachází se nedaleko od Pradědu. Je to lázeňská obec, kde můžete navštívit bazénový komplex s vodoléčebnou terapií. Dokonce se zde natáčely i některé scény z filmu S tebou mě baví svět. Určitě stojí za to navštívit.

Rejvíz

Jedná se o horskou osadu v pohoří Zlatohorská vrchovina a je to nejvýše položená ves ve Slezsku a nachází se zhruba 8 km od Jeseníku. Je známá například pro své rašeliniště.

Dlouhé Stráně

Je přečerpávací vodní elektrárna společnosti ČEZ vybudovaná v Hrubém Jeseníku v katastrálním území Rejhotice obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk, uvnitř CHKO Jeseníky. Jedná se o nejvýkonnější vodní elektrárnu v Česku.

Javorník

Javorník je město ležící v Českém Slezsku na severovýchodním úpatí Rychlebských hor, 22 km. od Jeseníku. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Pokud vám nevadí si kousek zajet pak určitě doporučujeme Javorník navštívit.

Pro milovníky přírodního koupání se na Žulovsku a Vidnavsku nachází několik zatopených lomů. Pro inspiraci vám sem dáme pár tipů.

Arcibiskupský/Biskupský lom (Vápenná)

Lom se nachází na úpatí Žulového vrchu. Je lehce skrytý a tím pádem i méně navštěvovaný, ale neméně krásný. Z Vápenné směrem na Žulovou odbočte (za býv. hostincem U Kameníka u fotbalového hřiště) doprava a dále cestou na místní část Zelená Hora (a Lom Vycpálek) kde po cca 3 km zanecháte automobil (dále je zákaz) po dalších zhruba 900 m dojdete k lomu. Celá cesta z Vápenné až k lomu vede po Naučné stezce Krajem Rychlebských hor.

Rampa (Černá Voda)

Jeden z hojně navštěvovaných lomů na Jesenicku. Při výjezdu z Černé Vody směrem na Žulovou odbočte vlevo a kolem prodejny potravin se dostanete až k lomu.

Vycpálek (Vápenná)

Jeden z nejznámějších lomů v okolí. Je dobře přístupný autem(cca 200 m pěšky od cesty) a tím pádem i hojně navštěvovaný. Zajímavostí je busta jeho jmenovce Jana Vycpálka - významného odbojáře. Z Vápenné směrem na Žulovou odbočte (za býv. hostincem U Kameníka u fotbalového hřiště) doprava a dále cca 3 km cestou na místní část Zelená Hora,kde zanecháte automobil. Celá cesta z Vápenné až k lomu vede po Naučné stezce Krajem Rychlebských hor.

Transgranit (Žulová)

Krásný lom s ostrůvkem uprostřed a písčitou pláží. Na břehu se nachází i zastřešený přístřešek. Po cestě ze Žulové do Černé Vody zabočte za železničním přejezdem v Žulové doprava a přijedete až k místu pro parkování ( po cca 500 m). Kolem lomu vede i cyklotrasa č. 6046.